18 czerwca 2024

Bielańscy policjanci ujęli 48-latka, który jest podejrzany o zabójstwo swojego znajomego, który zmarł na wskutek pobicia.

Do bójki doszło pod koniec stycznia na warszawskim Wrzecionie (dzielnica Bielany). Partnerka ofiary odnalazła go w mieszkaniu – bez oznak życia.

– Policjanci zostali poinformowani, że w mieszkaniu przy ul. Wrzeciono znajdują się zwłoki mężczyzny – powiedziała podinsp. Elwira Kozłowska.

Lekarz, który przybył do mieszkania stwierdził zgon, po czym natychmiast powiadomiono prokuraturę. Wydział dochodzeniowo-śledczy przystąpił do zabezpieczenia śladów w mieszkaniu i dokonali szczegółowych oględzin.

Same motywy zbrodnii nie są na razie znane, jednak okazuje się, ze zatrzymany 48-latek usłyszy również zarzut rozpowszechniania nagrania z udziałem nagiej kobiety na jednym z popularnych portalów społecznościowych. 

– W sprawie wykonywane są intensywne czynności dowodowe – zaznaczyła prokurator.

Wobec zatrzymanego zastosowano najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania – nie wyklucza się, ze ten po wyroku sądu otrzyma karę dożywocia, można więc sugerować, że czyn nie zakwalifikuje się jako „nieumyślne spowodowanie śmierci”