Bossowie mafii pruszkowskiej oskarżani o wymuszenie blisko 3,3 mln euro!

Jak informowaliśmy Was przed kilkoma dniami – Andrzej Z. ps. „Słownik”, Leszek D. ps. ”Wańka” oraz Janusz P. ps. ”Parasol” zostali zatrzymani przed salą sądową w warszawskim sądzie Okręgowym, gdzie uczestniczyli jako oskarżeni w procesie tzw. „wątku ekonomicznego”  neo – gangu pruszkowskiego.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji dokonali zatrzymań na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która prowadzi nowe śledztwo przeciwko bossom a dotyczy m.in. próby wymuszenia w latach 2016-2017  niebagatelnej kwoty 3, 3 mln euro od jednego z biznesmenów. Mężczyźnie i jego rodzinie grożono  również pobiciem i śmiercią.

Wraz z bossami oskarżony jest również Krzysztof O. ps. Kręcony.

Jak cytuje portal tvp.info w ślad za słowami prok. Marcina Lorenc, rzecznika Prokuratury Regionalnej w Szczecinie : „Zatrzymanym przedstawiono m.in. zarzuty: kierowania gróźb pozbawienia życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, wywierania bezprawnego wpływu na świadka i udaremnienia lub znacznego utrudnienia stwierdzenia przestępnego pochodzenia środków pieniężnych”.

Pomimo tak poważnych zarzutów,  Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód nie zgodził się na zastosowanie wobec całej czwórki sankcji w postaci tymczasowego aresztowania o co wnioskowała Prokuratura.

Wobec podejrzanych w poważniejszej sprawie  czyli przed Sądem Okręgowym w Warszawie, uchylono tymczasowe aresztowanie i aktualnie skutecznie stosowane są środki wolnościowe wobec podejrzanych Krzysztofa O., Leszka D. i Janusza P. – co Sąd Rejonowy w Szczecinie uznał za wystarczające i odrzucił wnioski  o areszt.

Już teraz Prokuratura Regionalna w Szczecinie zapowiada zaskarżenie decyzji Sądu.

„Po uzyskaniu uzasadnienia pisemnego postanowień sądu zostaną one zaskarżone. Już teraz jednak prokurator uznał, że sąd pominął lub nie nadał właściwej rangi kwestiom związanym z popełnieniem czynów zarzucanych podejrzanym w warunkach zorganizowanej grupy przestępczej, związanej z nią bezpośrednio obawą matactwa, która jawi się jako realna w kontekście przebywania podejrzanych na wolności. Dodatkowo Sąd nie docenił wskazanej we wniosku a znajdującej dla siebie uzasadnienie w zebranym w sprawie rzeczowym i osobowym materiale dowodowym obawy popełnienia przez podejrzanych nowych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu – wyjaśniał  prok. Marcin Lorenc dla tvp.info

Podczas przeszukań w domach oskarżonych, zabezpieczona  została m.in. maczeta.

Komentarze

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Inne artykuły

TYLKO U NAS! Wywiad z mec. Julią Dekoninck – obrońcą Andrzeja Z. ps. „Słowik”

0
Wywiad z mec. Julią Dekoninck, na temat uchylenia aresztu postanowieniem Sądu Okręgowego w Warszawie w...

Strzały w Raciborzu. Śmierć policjanta.

89
4 maja 2021 roku ok. godziny 8mej rano przy ulicy Chełmińskiego w Raciborzu lokalna Policja...

Nowy Dwór Mazowiecki. Twierdza śmierci

11
Rozpoczęliśmy zdjęcia do nowego filmu dokumentalnego zatytułowanego "Nowy Dwór Mazowiecki. Twierdza śmierci", w której z...

Krzysztof O. ps. „Kręcony” zatrzymany przez funkcjonariuszy grupy tzw. „ Łowcy Cieni”!

0
  Bardzo krótko trwały poszukiwania ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości Krzysztofa O. ps. „Kręcony”. Opisywaliśmy Was...

Strzelania w Magdalence „Tam było jak na froncie”

1
To miała to być szybka i choć nieszablonowa, to nadal dość przewidywalna akcja policyjnych antyterrorystów. W...